Projekt „Otwórz się na pomoc” to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia młodzieży od alkoholu.

Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek. Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Bartka – 18 latka, który musi się zmierzyć z rozwijającym problemem alkoholowym. Bohater filmu dopiero co wkroczył w pełnoletniość i myśli, że jest już bardzo dorosły. Ze swoją dziewczyną Anią oraz kolegą Krisem ostro imprezują, udowadniając wszystkim naokoło, że są już bardzo dorośli. Upadkowi Bartka przygląda się Konrad – to jego najlepszy przyjaciel, z którym zna się od piaskownicy. Trzymają się razem na dobre i złe, choć jego relacja z przyjacielem w ostatnim czasie uległa pogorszeniu. Czy Bartek powie dość alkoholowi, nim będzie za późno? To, jak zakończy się ta historia, zależy tylko od Ciebie. W projekcie „Otwórz się na pomoc” przygotowano specjalną sekcję „Prawdziwe historie”, w której przedstawiono nastolatków borykających się z problemem alkoholowym. Wierzymy, że projekt pomoże wielu nastolatkom, a także ich rodzicom zmierzyć się z problemem uzależnień.

Potrzebujesz pomocy? Nie czekaj!

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Urząd Miejski w Słomnikach, ul. T. Kościuszki 64, 32-090 Słomniki tel. 123881102, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poradnictwo w zakresie leczenia uzależnień Słomniki, ul. T. Kościuszki 26 (budynek starej szkoły)

  • Specjalista psychoterapii uzależnień przyjmuje w każdą środę
  • Specjalista psychoterapii uzależnień od narkotyków przyjmuje w trzeci czwartek miesiąca
  • Specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie przyjmuje w każdy piątek
  • Zespół ds. rodziny przyjmuje w każdy czwartek
  • Zespół ds. zobowiązania do leczenia odwykowego przyjmuje w każdy wtorek

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słomnikach ul. T. Kościuszki 64, 32-090 Słomniki

Tel. 12 388 12 72, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomoc psychologiczna w ramach Punktu Wsparcia „Drugi Krok” w szczególności dla osób doświadczających przemocy

Słomniki, ul. T. Kościuszki 26 (budynek starej szkoły). Zapisy do specjalistów pod numerem telefonu 123881272, kom. 500559488; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Psychoterapeuta przyjmuje w każdy piątek
  • Psychoterapeuta dziecięcy przyjmuje w co drugi wtorek

Nie jesteś sam! Skorzystaj z bezpłatnej i profesjonalnej pomocy.