Trasy nordic walking

Zapraszamy na leśne szlaki Nordic Walking. Na terenie przepięknego kompleksu leśnego Polanowice–Goszcza można aktywnie spędzać czas, maszerując z kijkami, biegając czy po prostu spacerując.

Szlaki Nordic Walking znajdują  się w lasach kompleksu leśnego należącego do Nadleśnictwa Miechów w znacznej części obejmującego gminę Słomniki. Mają one różny stopień trudności, więc dostępne są zarówno dla entuzjastów tego sportu, miłośników biegania czy narciarstwa biegowego, ale także dla całych rodzin, chcących aktywnie wypocząć.

Trasa zielona, najłatwiejsza, to pętla o długości 3,4 km; kolejno w stopniu trudności czerwona — 6,2 km i czarna 9,9 km. Na szlaku są tablice pokazujące zestaw ćwiczeń przed wyruszeniem w drogę oraz punkty pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne, pokrywają się lub krzyżują. Umożliwia to dowolne wydłużanie, skracanie przejść lub zmianę kierunku.

Do pętli najlepiej dojechać trasą nr 7, skręcając w lewo do miejscowości Zalesie, jadąc od  strony Słomnik (należy minąć szlaban). Jest także wytyczona trasa piesza łącznikowa ze  Słomnik w kolorze żółtym (patrz mapka) przez Miłocice.

W ramach projektu przeszkolonych zostało dwóch instruktorów — panie Marzanna Boczkowska i Marzena Kapusta, społecznie zaangażowane w promocję sportu i zdrowego trybu życia na terenie gminy Słomniki. Ich rolą jest szkolenie osób pragnących uprawiać Nordic Walking,  zarówno podczas zorganizowanych imprez sportowych, jak i indywidualnie.

Projekt Nordic Walking Park „Gmina Słomniki” to sieć tras wytyczonych w ramach działania Stowarzyszenia LDG „Jurajska Kraina” i Stowarzyszenia LGD Zdrój i sfinansowana została ze środków unijnych.