zastępca burmistrza siedzący przy biurku

Henryk Jończyk

Zastępca Burmistrza Gminy Słomniki

Kontakt: sekretariat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 123881102

Absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie, Wydział Rolny. Po studiach rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej w Dobranowicach, a następnie w Szkole Podstawowej w Rudnie Dolnym. Podnosząc swoje kwalifikacje pedagogiczne, ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim studia podyplomowe z chemii, a dwa lata później z informatyki.

  • W latach 1999–2002 pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Dobranowicach, zdobywając jednocześnie kwalifikacje do zarządzania w oświacie.
  • W latach 2002–2006 dyrektor Gminnego Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach, w którego skład wchodziło sześć placówek oświatowych: przedszkole, cztery szkoły podstawowe i gimnazjum.
  • W latach 2005-2006 w ramach pozyskanych dla Szkoły Podstawowej w Wawrzeńczycach środków unijnych realizowano projekt zwiększania szans edukacyjnych i życiowych uczniów pn. „Szkoła Marzeń”, a Gimnazjum w Wawrzeńczycach rozpoczęło wieloletnią współpracę międzynarodową i wymianę uczniów  w ramach Programu Socrates Comenius.
  •  W 2006 r. ukończył studia podyplomowe na kierunku Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami” na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie uzyskując licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami.
  • W latach 2007-2024, zastępca Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, gdzie był odpowiedzialny za pozyskiwanie środków zewnętrznych, nadzór nad inwestycjami oraz placówkami oświatowymi.
  • Wypełniając powszechny obowiązek obrony odbył przeszkolenie wojskowe oraz szkolenie oficerskie w wojskach kwatermistrzowskich, podporucznik rezerwy.

Rodzina: żona Renata i dorosły syn Jakub.

Powołany na funkcję Zastępcy Burmistrza przez Burmistrza Gminy Słomniki Pawła Knafla 1 czerwca 2024 roku.