dzieci tańczący na scenie

16 czerwca 2024 Miejsko-Gminne Centrum Kultury zorganizowało trzecią edycję przeglądu artystycznego „Perełki”, połączonego z piknikiem rodzinnym.

W czasie wydarzenia swoje umiejętności prezentowały dzieci, młodzież i dorośli uczęszczający na warsztaty artystyczne i sportowe prowadzone w Centrum Kultury w Słomnikach oraz na hali sportowej w Słomnikach: uczestnicy zajęć Zumba Kids i Zumba Junior przygotowani do występu przez instruktor Elżbietę Pierwołę, instrumentaliści MGCK pod opieką instruktorów Wojciecha Knasia i Wojciecha Janczarskiego, zespoły wokalne: Con Brio i Con Brio Mini z instruktor Justyną Sado, baletnice i uczestniczki zajęć Dance Mix firmy Artistic Studio, grupy taneczne Funky Crew i Flow z Funky Free Dance Studio, gimnastyczki z Krakowskiej Szkoły Gimnastyki Artystycznej, zespół taneczny „Żywioły” UTW w Słomnikach z instruktorem Kamilem Nowakiem oraz zespół wokalny „Fantazja” UTW w Słomnikach z instruktorem Wojciechem Janczarskim.

Tego dnia na plenerowej scenie wystąpiła również Miejska Orkiestra Dęta Echo ze Słomnik. Muzycy, pod batutą dyrygenta Krystiana Klimczyka, zaprezentowali publiczności znakomity koncert muzyki klasycznej dla dzieci i młodzieży. Tuż po zakończeniu koncertu na scenę wkroczyła młodzież z Miłocic, która - w przepięknych, krakowskich strojach - dała popis swoich umiejętności tanecznych. Młodych tancerzy do występu przygotowali: pan Adam Chwastek i pani Iwona Stefańczyk. Wydarzenia te zrealizowane zostały w ramach realizacji projektu stowarzyszenia Orkiestry Dętej Echo i na bazie środków finansowych pochodzących z Powiatu Krakowskiego.

W czasie niedzielnego pikniku nie zabrakło również atrakcji dla dzieci i młodzieży: zabaw rodzinnych, konkursów i animacji, stoisk: z warsztatami tworzenia lizaków, malowanie buzi, wielkimi klockami, brokatowymi tatuażami, darmową watą cukrową, kącika maluszka, dmuchanych zabawek i - oczywiście na zakończenie – „Perełkowej” tradycji, czyli szalonego i mokrego piana party. W wydarzenie włączyły się ponadto różnorakie organizacje i instytucje działające w naszej gminie. MGCK gościło na terenie wydarzenia stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słomnikach, stowarzyszenia Jurajski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Urzędu Miejskiego w Słomnikach. Ponadto dzięki sponsorowi - firmie Intersnack, każdy uczestnik mógł liczyć na pyszne, darmowe, słone przekąski.

Centrum Kultury w Słomnikach serdecznie dziękuje i gratuluje wszystkim uczestnikom przeglądu, którzy zaprezentowali swoje umiejętności na plenerowej scenie!

mgck

1000007104
DSC01607
DSC01625
DSC01748
DSC01756
DSC01787
DSC01890
DSC01922
DSC02061
DSC02094
DSC02105
DSC02430
DSC02885
DSC07561
DSC07642
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15